Zapraszamy do udziału w otwartym studenckim konkursie ideowym pn. „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”, realizowanym w związku z rządowym programem Mieszkanie+ i w wyniku współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości S.A. oraz Fundacją BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Konkurs jest skierowany do studentów I, II i III stopnia, pracujących samodzielnie lub w zespołach. Jego głównym zamierzenie jest sięgnięcie po pomysły młodego pokolenia, które wkrótce podejmie pracę, rozpocznie samodzielne życie i założy rodzinę.

Pracę zgłoszone do konkursu mają być rozwinięciem jednego z czterech wątków przewodnich: tworzenia modelowej urbanistyki; poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w sferze funkcjonalnej, użytkowej i przestrzennej; rozwoju trwałych i dostępnych cenowo technologii, a także wykorzystania nowych pomysłów wynikających z cyfryzacji otoczenia.

Konkurs ruszył 12 października 2017 r.. Ostateczny termin składania prac to 14 grudnia 2017 r. Regulamin jest dostępny na stronie www.bgkn.pl/konkurs. Tam również znajdziecie Państwo więcej informacji o całym przedsięwzięciu. W przypadku pytań można skontaktować się z organizatorami drogą elektroniczną: konkurs@bgkn.pl.