Dom studenta

[responsivevoice_button voice="Polish Female" buttontext="Czytaj"]

 

Dom Studenta położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów dydaktycznych oraz sportowo-rekreacyjnych uczelni; basen, siłownia, sale sportowe, budynek główny PWSZ oraz stadion. Mieszkańcy mogą korzystać z parkingów usytuowanych bezpośrednim sąsiedztwie Domu Studenta. Obiekt dysponuje pokojami 1, 2,oraz 3 osobowymi w układzie „modułowym” –  dwupokojowe moduły mieszkalne, które posiadają własny węzeł sanitarny oraz socjalny. Mieszkańcy Domu Studenta mają możliwość korzystania z bezprzewodowej sieci internetowej. Dodatkowo wszystkie pokoje mieszkalne wyposażone są również w instalację do korzystania ze stałego łącza internetowego wraz z telewizją kablową (usługa płatna). W budynku znajdują się również sale wykładowe, co pozwala mieszkańcom akademika bardzo łatwo i szybko dotrzeć na zajęcia.

Studenci PWSZ w Raciborzu mieszkający w Domu Studenta mają możliwość korzystania z systemu pomocy materialnej, np. w ramach stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości.

ZAPRASZAMY

 

Przyjęcie do Domu Studenta odbywa się na podstawie złożonego podania, oraz uzależnione jest od odległości pomiędzy Domem Studenta, a miejscem zamieszkania (stałego zameldowania). Wnioski o przyznanie miejsca w Domu Studenta w roku akademickim 2021/2022 należy złożyć zgodnie z procedurą Domu Studenta dopiero po dostaniu się kandydata na listę przyjętych studentów. Wnioski o przydzielenie miejsca w DS na rok akademicki 2021/2022 można pobrać za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji PWSZ w Raciborzu.

Informacje teleadresowe

Dom Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

47-400 Racibórz, ul. Słowackiego 57
Tel. + 48 664 740 736

e- mail: dom.studenta@pwsz.raciborz.edu.pl

Skip to content