%MINIFYHTML82311337b1b329a55bae47fc987b029a7%

Dom Studenta położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów dydaktycznych oraz sportowo-rekreacyjnych uczelni; basen, siłownia, sale sportowe, budynek główny PWSZ oraz stadion. Mieszkańcy mogą korzystać z parkingów, które są oświetlone, monitorowane wraz z systemem kontroli wjazdu. Obiekt dysponuje pokojami 1, 2,oraz 3 osobowymi. Ponadto w roku akademickim 2012/2013 oddano do dyspozycji studentów wyremontowaną część obiektu. W wyniku modernizacji powstały dwupokojowe moduły mieszkalne, które posiadają własny węzeł sanitarny oraz socjalny. Mieszkańcy Domu Studenta mają nieodpłatny, stały dostęp do sieci INTERNET (transmisja bezprzewodowa). Dodatkowo wszystkie pokoje mieszkalne wyposażone są również w instalację do korzystania ze stałego łącza internetowego wraz z telewizją kablową (usługa płatna). Ponadto w akademiku mieści się biuro Samorządu Studenckiego PWSZ, Rady Mieszkańców. Bezpośrednio do budynku przylega aula wykładowa wraz z kilkoma salami zajęciowymi, co pozwala mieszkańcom akademika bardzo łatwo i szybko dotrzeć na zajęcia.

 

Studenci PWSZ w Raciborzu mieszkający w akademiku mają możliwość korzystania z systemu pomocy materialnej, np. w ramach stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości.

 

ZAPRASZAMY

 

 

Przyjęcie do Domu Studenta odbywa się na podstawie złożonego podania, oraz uzależnione jest od odległości pomiędzy Domem Studenta, a miejscem zamieszkania (stałego zameldowania). Wnioski o przyznanie miejsca w Domu Studenta w roku akademickim 2018/2019 należy złożyć osobiście w sekretariacie DS dopiero po dostaniu się kandydata na listę przyjętych studentów. Informuje się, że Dom Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu dysponuje wolnymi miejscami na czas trwania egzaminów wstępnych. Osoby zainteresowane proszone są o rezerwację noclegów z wyprzedzeniem osobiście, drogą telefoniczną lub elektronicznie. Wnioski o przydzielenie miejsca w DS na rok akademicki 2018/2019 można pobrać za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji PWSZ w Raciborzu.

 

Informacje teleadresowe

 

Dom Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

47-400 Racibórz, ul. Słowackiego 57
Tel. (32) 415 55 30,
(32) 415 64 83

e- mail: dom.studenta@pwsz.raciborz.edu.pl